Bellona Mobilya, Beyaz Eşya Modelleri, Beyaz Eşya Fiyatları, mobilya modelleri, mutfa mobilya modelleri

Bebek Odası Avizeleri

Dekoratif ve birbirinden süslü modelleri ile bebek odası avizeleri, odalarının aydınlatması yanında şık görünümleriyle dekorasyonuna katkıda bulunacak.

Bebek odası dekorasyonlarında genelde tercih edilen renk cinsiyete göre değişmektedir. Birçok kişi bebeği erkek ise odayı mavi ile donatırken; bebek kız ise odada genel olarak pembe renk seçimi yapmaktadır.

Bebeklerin eşyaları hep özenle seçilmekte ve nedense sevimli çizgi film karakterlerinin bulunduğu eşya tercihleri sık karşılaşılan bir durum halini almıştır. Bebek odası avizeleri seçimi de bebek odasına alınacak en önemli eşya tercihleri arasında yer almaktadır. Hayvan figürlü avize seçimleri odada bulunan diğer eşyalarla renk ve desen bakımından uyumluluk gösteriyorsa doğru bir tercih olacaktır. Kız çocuğunuz var ise tüylü avize modelleri arasından hoş bir avize seçimi yaparak çocuğunuzun prensesler gibi büyümesine öncülük edebilirsiniz. Erkekler için değişik araçların bulunduğu avize modelleri de tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Uçak, gemi, araba figürlerinin yer aldığı avizeleri de genel olarak erkek çocuklar için tercih edebilirsiniz.

Kız çocuklarınız için Barbie bebekli, uğur böcekli ya da Tweety gibi çizgi film karakterleri arasından seçim yapabileceğiniz gibi; erkeklerde yarış arabası, Batman, korsan ve araba filmlerinde yer alan araba figürlerinin bulunduğu avizeler arasından seçimler yaparak harika bir dekor yaratabilirsiniz.

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-1

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-2

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-3

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-4

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-5

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-6

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-7

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-8

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-9

 

2014-bebek-odasi-avizeleri-10

 

Donwload Adult Femdom and Strapon adulttorrent.org
XXX Teens www.adulttorrent.org
www.militarycenter.com.ua/

0 Yorum : 04.10.15

Klasik Avize Modelleri ve Fiyatları

Evlerin aydınlatılmasında titiz davranmak gerekir. Gerekli aydınlığı sağlamak için doğru avize modellerini seçmelisiniz. Avize modelleri modern ve klasik olarak üretilmektedir. Klasik avize çeşitleri swarovski taşlarla, işlemelerle üretilmektedir.

Evlerinizi klasik mobilya ile dekore ettiyseniz, avize modelleri arasından da klasik modelleri seçmeniz doğru bir ev dekorasyonunu beraberinde getirecektir. Masko, Modoko mobilya merkezlerinden, Şişhane avizeciler çarşısından ya da büyük mobilya mağazalarından aradığınız avize çeşidini değişen fiyatlarda satın alabilirsiniz.

 

2014-klasik-avize-modelleri-1

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

2014-klasik-avize-modelleri-3

 

2014-klasik-avize-modelleri-4

 

2014-klasik-avize-modelleri-5

 

2014-klasik-avize-modelleri-6

 

2014-klasik-avize-modelleri-7

 

2014-klasik-avize-modelleri-8

 

2014-klasik-avize-modelleri-9

 

2014-klasik-avize-modelleri-10

 

2014-klasik-avize-modelleri-11

 

Download Hidden camera adulttorrent.org/
www.aplot.ua/
www.militarycenter.com.ua/

0 Yorum : 04.6.15

Avizelerle Ev Aydınlatmaları

Ev aydınlatmaları ev için önemli bir konudur. Çünkü ev içerisinde aydınlatma yapılırken de dekoratif avizelerle ya da sehpalara konulan abajurlarla yapılır. Bunlar ev için önemlidirler. Yine klasik ve modern tarz olarak baktığımızda farklılaşan modeller vardır.

Aydınlatmalar için bir avize seçerken belirlenmesi gereken kriterler vardır. Bunlardan birincisi tavan yüksekliğidir. Evinizin tavanının boyuna göre bir avize seçmeniz gerekmektedir. Çok fazla gösterişli olmasını istiyorsunuz diye çok uzun bir sarkıt almanız kötü bir görüntü yaratacaktır evin içerisinde. Kötüden kastımız basık ve dar bir görünüm oluşacağından dolayıdır. Bu sebepten dolayı avizelerinizi seçerken tavan yüksekliğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Klasik bir ev tarzına sahip iseniz, aydınlatma için avizenizin seçiminde de klasik bir model tercih etmenizi tavsiye ederiz. Bunun içinde ahşap olması olabilir, ahşap olmasa bile öyle olduğunun havasını verecek bir renk de seçim olarak göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu sayede bu ürün eviniz için uygun bir tamamlayıcı olacaktır. Eviniz modern bir tarzda ise modern tarza uygun olarak üretilmiş aydınlatma tercih etmelisiniz. Avize olarak da modern tarzda bir çok çeşitli ürün bulunmaktadır.

Çok eskiden beri kullanılan ve hala eskimeyen kristal avizeleri de kullanabilirsiniz aydınlatma için. Kristal avizeler ev içerisinde çok güzel bir görünüme sahip olurlar. Kristal bir avize aldığınızda evin ne kadar büyük bir derecede değişiklik gösterdiğine inanamayacaksınız. Ev için bir de yerden aydınlatmalar da mümkündür. Bu genelde evin içerisinde merdiven bulunuyorsa tercih edilebilinir. Merdiven basamaklarına bu aydınlatmalardan koyulabilinir. Bunların dışında evinizin bahçesi var ise bahçeye doğru yerden aydınlatmalar da koyabilirsiniz. Yerden aydınlatmalar sadece bu şekilde kullanılır. Bunlardan farklı olarak evinize alabileceğiniz, yüksek abajur tarzında aydınlatmalarda aksesuar olarak kullanabileceğiniz türdendir.

 

avizelerle-ev-aydinlatmalari-1

avizelerle-ev-aydinlatmalari-2

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

avizelerle-ev-aydinlatmalari-3 avizelerle-ev-aydinlatmalari-4 avizelerle-ev-aydinlatmalari-5

avizelerle-ev-aydinlatmalari-6 avizelerle-ev-aydinlatmalari-7 avizelerle-ev-aydinlatmalari-8

avizelerle-ev-aydinlatmalari-9 avizelerle-ev-aydinlatmalari-10 avizelerle-ev-aydinlatmalari-11

avizelerle-ev-aydinlatmalari-12 avizelerle-ev-aydinlatmalari-13 avizelerle-ev-aydinlatmalari-14

avizelerle-ev-aydinlatmalari-15 avizelerle-ev-aydinlatmalari-16 avizelerle-ev-aydinlatmalari-17

 

Download Interracial www.adulttorrent.org
aplot.ua
militarycenter.com.ua/

0 Yorum : 04.6.15

Evde Aydınlatma Nasıl Olmalı?

Günlük hayatımızda evdeki her odanın kendine özgü bir rolü vardır. Evin nasıl aydınlatılacağını planlarken, ışıklandırma hem işimizi kolaylaştırmalı hem de evi güzelleştirmeli diye düşünmeliyiz. Gün içinde bir odayı farklı şekillerde kullanırız. Yemek yaparken mutfağın ışıl ışıl olması işimize gelir ama gece bir bardak su içmek için loş bir ışık yeterlidir. Bu tip farklı kullanım biçimleri olabileceğini her odada aklımıza getirerek, buna göre aydınlatma ürünleri seçebiliriz.

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-1

 

 

Evde ışıklandırma iyi olduğunda, aydınlatma ile ilgili düşünmek aklınıza gelmez. Gerektiği zaman yeteri kadar ışığınız var demektir. Aydınlatma kötü olduğunda ise hep ‘biraz daha ışık olsaydı’ ya da ‘bu ışık gözümü alıyor’ gibi şikayetleriniz olur. Evdeki aydınlatmanızda bir sorun olup olmadığını anlamak için uzmana ihtiyaç yok. Kendi yorumlarınızdan bunu anlayabilirsiniz.

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-2

 

 

İyi bir aydınlatma odada güzel bir atmosfer oluşturur ve odanın hem detayları hem renkleri daha iyi görünür. Kötü aydınlatma eşyaların havasını söndürür, özenerek seçtiğiniz aksesuarlarınızın ya da duvar kağıdınızın sıradan görünmesine yol açar. Evinizden en iyi şekilde yararlanmanız ve sıcak bir ortam yaratmanız için aydınlatmanın önemi büyüktür.

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-3

 

Aydınlatmayı 3 aşamalı olarak ele alabiliriz:1. Ortam Aydınlatması

Ortam aydınlatması odanın tümüne yetecek, genel bir aydınlatma kaynağı kullanılmasıdır. Pencereden gelen gün ışığı ya da tavan lambası ortam aydınlatması sağlayan ışık kaynaklarıdır.

Avizeler, tavan armatürleri, gömme / gizli tavan aydınlatmaları, büyük lambaderler bu amaçla kullanılabilir. Bunlar genelde güçlü ışık kaynaklarıdır ve ışık odanın geneline aynı şekilde dağılır. Genel aydınlatmayı sarı ya da beyaz ışıkla yapmak sizin tercihinize bağlıdır. Önemli olan tasarruf sağlayan, az enerji tüketen lambalar seçmektir. Sarı ışık sevenler artık floresan lambaların sadece beyaz değil farklı renklerde de üretildiğini unutmamalılar.

Çoğu ev sahibi bu temel aydınlatmayı yaptıktan sonra evin aydınlatmasını burada bitirmek gibi bir hata yapar. Oysa her odada bir tavan lambası olması doğru bir aydınlatma için yeterli değildir. Aydınlatma planına diğer iki aşamayı da eklemenin eve katkısı büyük olur.

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-4

 

 

2. Görev Aydınlatması

Adı üstünde görev aydınlatması, okumak, çalışmak, el işi yapmak, yemek pişirmek, makyaj yapmak gibi işlerinizde, özel olarak gözünüzü yormayacak ve yaptığınız işi kolaylaştıracak, yeterli ışığı sağlamakla görevlidir.

Masa lambaları, sarkıt lambalar, okuma lambaları, abajurlar, tuvalet masası lambaları, tezgah lambaları, banyo dolabı lambaları gibi aydınlatma türleri bu grupta yer alır.

Odalarda ortam aydınlatmasını düzenledikten sonra nerelerde görev aydınlatması gerekeceğini belirlemek için her odada neler yapacağınızın bir listesini hazırlayabilirsiniz. Bu listeye bakarak size ektra aydınlatma gerekli olan durumlar hangileri ve odaya nasıl bir ekleme yapılabilir daha rahat görebilirsiniz.

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-5

 

 

3. Vurgu Aydınlatması

Sıra geldi, evde ruh halinize göre bir atmosfer yaratabileceğiniz, özel aydınlatma dokunuşlarına. Vurgu aydınlatmaları evin atmosferini belirlemekte oldukça etkilidir. Evde sevdiğiniz bir köşeyi ya da objeyi vurgu aydınlatması ile öne çıkarabilirsiniz.

Sevdiğiniz aksesuarları öne çıkarmak, evin mimari özelliklerini vurgulamak ve hatta evde gözlerden uzak tutmak istediğiniz köşeleri saklamak için de vurgu aydınlatmasından faydalanabilirsiniz.

Spot lambalar, çerçeve lambaları, mumlar, niş aydınlatmaları, dimmer anahtarlı lambalar, duvar aplikleri, dolap içi aydınlatmaları, vurgu aydınlatmasında kullanılabilecek örneklerdir.

 

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-6

 

 

 

Aydınlatma ile ilgili olarak, doğru bir düzenleme yapıp yapmadığınızdan emin değilseniz ve aydınlatma ihtiyaçlarını belirlemekte güçlük çekiyorsanız, kendinize aşağıdaki soruları sorun. Cevaplarınız sizi yönlendirecektir. Bu odanın sıcak ve davetkar bir havası var mı? Bu oda, mekanda güvenle yürüyebileceğim kadar aydınlık mı? Odada dikkatleri üzerine toplamak istediğim bir özellik var mı? Vurgu aydınlatmasını kullandım mı? Bu odada yapmayı düşündüğüm tüm işler için yeterince ışık var mı? Seçtiğim tün lambaları göz önüne alınca, ışığın odanın her köşesine yayılmasını sağlıyorlar mı? Bu odayı kullanırken yapacağım aktiviteler için yeterince görev aydınlatması kullandım mı?

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-7

 

 

Koridor ve merdivenler, güvenli şekilde kullanılacak şekilde aydınlatıldı mı? Kullandığım lamba ve ampuller elektrik tasarrufu yapmama imkan veriyor mu, uygun vatta ve yeterli ışığı sağlayacak ürünler mi?

 

evde-aydinlatma-nasil-olmali-8

 

 

İyi Bir Aydınlatma İçin İpuçlarıAydınlatmanın aşamalarından, nelere dikkat etmeniz gerektiğinden söz ettik ancak yine de işleri kolaylaştıracak birkaç ipucu uygulamayı kolaylaştıracaktır. İşte başlıyoruz:

  • Odanın farklı noktalarına, farklı yüksekliklerde aydınlatma ürünleri koyun. Tavanda sıralanacak üç tane avize yerine, bir tavan lambası, bir ayaklı lamba ve bir abajur gibi, çeşitli ışıık kaynakları hem daha kullanışlı olur hem de evi daha güzel gösterir.
  • Işığın gözü yormaması için odanın ayrı bölümlerinin farklı miktarda ışıkla aydınlanmasına izin verin. Hiçbir gölgeye yer olmayan ofis katlarını düşünün. Evinizin böyle görünmesini istemezsiniz. O nedenle odanın her yanı eşit şekilde, pırıl pırıl aydınlanacak diye uğraşmayın.
  • Mutfak aydınlatmasında ışığa mutfağın ortasında değil, tezgahta iş yaparken ya da ocaktaki yemeği kontrol ederken daha çok ihtiyaç duyduğunuzu hatırlayın. Görev ve vurgu aydınlatmalarını ihmal etmeyin.
  • Banyoda aynanın üzerinde ve her iki yanında lambalar olması, aynaya bakarken gölge sorununu ortadan kaldırır. Makyaj yaparken ya da tıraş olurken işinizi epey kolaylaştırır.
  • Evdeki elektrik anahtarlarını dimmer anahtarlarla değiştirerek, ışığın şiddetini kolayca ayarlayabilir ve evde çok çabuk bir şekilde dilediğiniz atmosferi yaratabilirsiniz.

 

 

на странице
docservis.com.ua/
mazda.niko.ua/

0 Yorum : 04.1.15

Banyolarınızı Büyük Banyo Aynaları ile Aydınlatın

 

Kullanacağınız büyük ayna modelleri ile banyolar daha ferah ve aydınlık bir görünüme kavuşacaktır.

Banyolarınızda yepyeni bir aydınlık ortamı yaratmaya ne dersiniz? Bunun için banyolarınızda büyük aynalardan yararlanmak sizler için faydalı olacaktır. Ayna ortama aydınlık kazandıracağı için büyük aynaları banyolarınızda kullanarak banyolarınızda farklı aydınlatma birimlerinden yararlanmanıza gerek kalmayacaktır.

Büyük aynalar arasından yapacağınız seçimlerde aynı zamanda ışıklı ayna seçimlerinde bulunursanız sizin için daha faydalı olacaktır. Banyonuz çok mu küçük. O zaman büyük ışıklı ayna modelleri seçiminiz ile banyonuzda ihtiyacınız olan aydınlığı elde edebilir ve aynı zamanda aydınlığın yanı sıra traş olma, diş fırçalama, makyaj yapma gibi ihtiyaçlarınızı da bu aynalardan yararlanarak karşılayabilirsiniz. Aynaların ayrıca banyoyu daha geniş gösterme özelliği bulunduğundan büyük ayna modelleri seçiminizi bu ihtiyacınızı karşılamak amacı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuda klasik olarak görülen varak ayna modellerinden de yararlanabilirsiniz.

Banyonuza son derece şıklık katan bu aynalar aynı zamanda farklı renk seçeneklerinden yararlanarak sipariş verebileceğiniz LED ışıklandırmadan yararlanarak hazırlanana model tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Böylece banyolarınızda istediğiniz renk aydınlanmanın gerçekleşmesini sağlayarak kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedebilirsiniz. Gece uykunuzdan kalkıp da sabahın ilk ışıkları ile ışıl ışıl bir banyoya girmekte farklı bir güzellik oluşturacaktır.

Banyonuzda yer derdiniz yoksa, büyük bir banyoya sahipseniz kullanacağınız boy aynası dekorasyonunuza modern bir hava verecektir.

 

banyolarinizi-buyuk-banyo-aynalari-ile-aydinlatin

 

oculusclinic.com/
europosud.ua
nissan-ask.com.ua

 

0 Yorum : 03.27.15

Aydınlatma ipuçları

Aydınlatma deyip geçmemek lazım. Abajur, aplik, masa lambası, ayaklısı, tavandan sarkanı… Artık çeşitler de çok, özellikler de. Doğru seçilmiş bir aydınlatma, dekorasyona canlılık verir, evinizi renklendirir. Aydınlatmada da tıpkı dekorasyonda olduğu gibi her sene birçok yenilik oluyor. Tasarımlar değişiyor, yeni teknolojiler ortaya çıkıyor.

Thanx Co sisteminden kaçınmak gerekiyor, bu mekanlar için raylı spotlar ideal. Yarı şeffaf aplikler ve geniş açılı armatürler, koridorlarda kullanılabilir.

Çocuk odalarında kullanılan lambalarda beyaz yerine sarı ışık kullanmak uzmanlarca öneriliyor. Merkezi noktada yeralan birfavan aydınlatması odanın ışığını sağlamak açısından yeterli olsa da yatak başında bir aplik ve çalışma masasında kullanılabilecek bir çalışma lambası, odanın genel aydınlığı için uygun olabilir.

Aydınlatma ipuçları

Salon aydınlatmasında, her şeyden önce aydınlatmanın yorucu ve rahatsızlık verici olmaması gerekiyor. Mümkünse farklı noktalan farklı aydınlatma elemanlarıyla aydınlatmakta fayda var. Geniş odalarda çoğunlukla tavan armatürleri tercih ediliyor. Daha küçük odalardaysa aplikler aynı görevi görüyor.

Yemek odasında eşit dağılmış bir ışık için avize kullanmak en iyi çözüm. Avizeler hem yeterli ışığı sağlıyor hem de yemek odanıza görkem kazandırıyor. TV izleme, kitap okuma gibi farklı faaliyetlerin gerçekleştirildiği alanlarda, sabit bir aydınlatma.

 

aydinlatma3

pillsbank.net
klats.kiev.ua/
np.com.ua/

0 Yorum : 03.24.15

Aydınlatma Ürünleri Seçimleri

 

Ev dekorasyonunun yüz yıllardan beri en önemli unsurunu aydınlatma ürünleri oluşturuyor. Yüzyıllarca diyoruz çünkü tarihi birçok binada hala bu eşyalar rahatlıkla görülebiliyor ve birçok kişiye de ilham veriyor. Kişiler evlerinde rahatsız oldukları birçok unsuru lambalar, şamdanlar ve avizelerle rahatlıkla kapatabiliyor. Bazen de fütüristik öğeler ya da yeni sanat akımları bu aksesuarlarda evlere yansıyor. Ancak dizilerden özenilerek alınan birçok eşya size ya da evinize uymayabiliyor. Bu yüzden özenerek değil kendinize göre seçim yapmak her zaman daha yararlı olacaktır.

Her oda için ayrı dekorasyon yapılması ise hala bir gereklilik olarak duruyor. Yatak odalarının daha sakin bir görünümü varken günün en çok vaktinin geçtiği salonlar rengârenk olabiliyor. Bu yüzden dekorasyon öğelerinin hepsinde aynı öğeyi yakalamak gerekiyor. Aydınlatma tasarımlarının seçimlerinde de bu noktanın göz ardı edilmemesi gerekiyor. Böylece evde daha az huzursuz olmak, dinlenebilmek mümkün olacaktır. Çünkü eşyaların ve ışığın insan üzerinde psikolojisi artık bilimsel olarak kabul ediliyor. Parlak ışıklar ve aydınlatmalar aşırı yorgunluğa, uyku ve göz bozukluklarına sebep olabiliyor. Bu yüzden seçim yapılırken dikkatli olunması sağlık açısından da önemli olacaktır.

Artık mağazalarda dekorasyon konusunda yeteri kadar seçenek bulunuyor. Eskisine göre seçim yapılmasında bolluk dışında bir zorluk yaşanmıyor. Çünkü her yaşam tarzına göre farklı tasarımlar müşteriye sunuluyor. Hatta felsefi akımlara, dini inançlara ya da siyasi görüşlere uygun eşyalarında artık her yerde kolayca bulunuyor olması birçok kişiyi mümkün ediyor. Böylelikle herkese yönelik ve herkesin ulaşabileceği eşyalar ile insanlar geçmiş yılların sıkıntılarından kurtuluyor.

Aydınlatma aksesuarlarında da bu noktada fazlasıyla bolluk yaşanıyor. Özellikle genç tasarımcıların yarattığı ilginç ürünler de fazlasıyla beğeni topluyor. Mağazalarda bu yüzden farklılıklara özellikle yer veriyor.

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-1

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-2.jpg

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-3

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-4

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-5

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-6

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-7

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-8

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-9

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-10

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-11

 

aydinlatma-urunleri-secimleri-12

 

profshina.kiev.ua/
stuloff.com.ua
smartum.com.ua

 

0 Yorum : 03.18.15

Pop Art Lamba Modelleri

Son yılların dekorasyon trendleri arasında yer alan pop art, birbirinden güzel lamba modelleri ilede dikkat çekiyor.

Pop Art modası özellikle modern dekorasyon anlayışının hakim olduğu evlerde sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Pop kültürünün hakim olduğu pop art modası özellikle evli çiftler tarafından sık tercih edilmektedir. Evlerde dinamik bir görünüm oluşturacak olan bu moda da aydınlatma dekorasyonunda yaratılan farklılıklar odalarınızda değişik dekorasyonların oluşumuna ortam hazırlamaktadır.

Pop Art lamba modellerinden yararlanarak bu dekoratifliği yaratabilir ve evinizin sıkıcı görünümünden kurtulabilirsiniz. Gazete kağıtları, çizgi film, şarkıcı resimleri, sinema yıldızları ve geometrik şekiller bu aydınlatma birimlerinde yer alan dikkat çekici unsurlar arasında yer almaktadır. Değişikliği seven bir çocuğunuz varsa onun odasına çizgi film desenli aydınlatma biriminden koyarsanız odada farklı bir tasarım yaratabilirsiniz. Ya da yatak odanız da film yıldızlarının yer aldığı bir aydınlatma birimi kullanmak yerinde bir seçim olacaktır. Bu tarz bir aydınlatma birimi aynı zamanda odanızda havalı bir görünüm oluşturacak ve ortaya farklı tarz dekoratiflikler çıkabilecektir.

Farklı etnik dekorasyon ürünleri kategorisinde yer alan pop art lamba modelleri seçiminizi internet üzerinde yer alan modeller arasından da yapabilirsiniz.

 

2014-pop-art-lamba-modelleri-1

 

2014-pop-art-lamba-modelleri-2  2014-pop-art-lamba-modelleri-3

2014-pop-art-lamba-modelleri-4  2014-pop-art-lamba-modelleri-5

2014-pop-art-lamba-modelleri-6  2014-pop-art-lamba-modelleri-7

2014-pop-art-lamba-modelleri-8  2014-pop-art-lamba-modelleri-9

 

profvest.com
www.the-event.com.ua/
firstcallblog.blog.fc2.com/

0 Yorum : 03.15.15

Odalara göre aydınlatma

Evinizdeki her bölüme farklı aydınlatma kuralları uygulayarak yaşamınızı daha konforlu hale getirin. 

Koridor

Işık kaynakları koridor boyunca dizilebilir, yarı şeffaf aplikler kullanılabilir. Koridorla odalar arasında çok fazla ışık farkı olmamalı.

odalara-gore-aydinlatma-koridor

 

Yemek köşesi

Yemek yerken masa üzerindeki her şeyin net bir şekilde görünmesi esas. Yemek odalarında, masanın üstünde yer alacak tavan aydınlatmasının yanı sıra yerden aydınlatma kullanılabilir.

 

odalara-gore-aydinlatma-yemek-kosesi

 

Mutfak

Mutfakta dolap içlerinin ve çevrenin iyi algılanabilmesi için tavanda geniş yüzeyli ışık yayıcı lambalar kullanılmalı. Ayrıca tezgah üstünün bölgesel olarak aydınlatılması gerekir.

 

odalara-gore-aydinlatma-mutfak

 

Banyo

Kayma riski taşıyan bir alan olduğu için iyi aydınlatılması gerekir. Ayrıca makyaj yapmak için aynanın bulunduğu alan da iyi aydınlatılmalı.

 

odalara-gore-aydinlatma-banyo

 

Yatak odası

Başucu aydınlatması duvardan, yatak üzerinde aplikle ya da komodinler üzerine konan lambalarla yapılır. Komodin üzerindeki abajurlar, yataktan kalkmadan kontrol edilebilmesi açısından iyi ama okumak için yetersiz. Oturduğunuzda baş hizanıza gelecek bir aydınlatmayı tercih edin. Lambanın ışığının ayarlanabilmesi ve doğrudan göze gelmemesi de önemli.

 

odalara-gore-aydinlatma-yatak-odasi

 

Çocuk odası

Çocuklar çok küçükse, etrafı doğru ve kolay algılamalarını sağlayabilmek için aydınlatma büyük önem taşır. Renklerin doğru algılanabilmesi için, tüm renkleri olduğu gibi gösteren lambaları tercih edin. Okul çağındaki çocukların göz sağlığını korumak ve yorulmadan uzun süre çalışmalarını sağlamak için ise çalışma masalarının aydınlık olmasına ve ışığın yansıma yapmamasına dikkat edin.

 

odalara-gore-aydinlatma-cocuk-odasi

 

apple Ipad apple-one.com.ua/
apple watch www.apple-one.com.ua/
кондиционеры bestcool.com.ua/

0 Yorum : 03.6.15

Kristal Taşlı Harika Avize Modelleri

Hanımlar evinizi dekoremi ediyorsunuz. İşte burada en önemli dekor ışıklandırmadır. Sizler avize almak için gittiğiniz yerde o kadar güzel ve çeşit çeşit avize modelleri vardır ki hangi birini alacağınızı şaşırırsınız. Bende bunun için sizlere fikir olması açısından üç aşağı beş yukarı harika avize modelleri sitemizde bulunmaktadır. Sizler burada en güzel ve evinize en uygun avize modelini seçebilirsiniz. En çok beğenilen kristal taşlı avize modelleri galerimizde ekli.

 

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-1

 

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-2 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-3 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-4

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-5 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-6 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-7

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-8 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-9 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-10

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-11 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-12 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-13

kristal-tasli-harika-avize-modelleri-14 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-15 kristal-tasli-harika-avize-modelleri-16

Garcinia Cambogia Online garciniacambogiareviews1.com/
Download Gay Unusual www.adulttorrent.org/
download Music slowtorrent.com

0 Yorum : 02.6.15

Sonraki sayfa »