Bellona Mobilya, Beyaz Eşya Modelleri, Beyaz Eşya Fiyatları, mobilya modelleri, mutfa mobilya modelleri

Duvardan Duvara Halı Döşeme

Duvardan Duvara Halı Döşeme


Evinizin halılarından sıkıldıysanız yada yeni evinizin dekorasyonunda boydan boya halı kullanmak istiyorsanız bunun için bazı çalışmalar yapmamız gerekmektedir.


Duvardan duvara halı döşemelerindeki en önemli nokta zeminin düz olması ve pürüzlerin zeminde bulunmamasıdır. Aynı zamanda duvar köşelerinin ayarlanmasıda halının daha hoş ve dekoratif durmasını sağlayacaktır.


Dıvardan duvara döşenecek olan halının yapışkanı odanızın zemini neyse ona uygun olarak seçilmelidir. Bu yapıştırıcıları alırken zeminde parke yada fayans ne bulunuyorsa bu özellikler anlatılarak alınmalıdır.


Halı döşemesine başlamadan önce duvarların kenarlarında bulunan süpürgelikler çıkarılmalıdır. bu süpürgeliler çıkarılırken ne kadar dikkatli olunursa o kadar az zararla tekrar kullanım imkanı bulursunuz. öncelikle halı yapışkanını halının döşeneceği mekana yaydırmalısınız. Daha sonra halıyı odanızın şekline göre keserek daha önceden yaymış olduğunuz yapışkana düzgün bir şekilde otutturun…


Bu halılar merdiven basamaklarında da kullanılabilir. Merdiven basamaklarında da çok şık gözükecek olan halı kaplamalar basamaklarda kullanılırken daha yüksek bir yapıştırıcılar ile yapıştırılmalıdır.

0 Yorum : 12.22.12

Merinos Halı

Merinos Mobilya 2011 yılı sezonu ürünlerini müşterilerine sundu… Diğer yıllarda olduğu gibi 2011 yılında da birbirinden güzel halı modellerinin olduğu 2011 Merinos Halı Koloksiyonu ve 2011 Merinos Işıltı Mobilya Koleksiyonu ile Merinos yine fark yaratıyor.


2011 yılı Merinıos Işıltı koleksiyonu adını verdiği koleksiyonunda sade ve ışıltılı renkler göz kamaştırıyor.. Halılarında siyah ve beyaz ile gümüş sim, bej ve toprak gibi renklere yer veren 2011 Merinos Mobilya aynı zamada beyaz renk ağırlıklı olarak kırmızı, turuncu, mor renkleride halı modellerine enregre ederek oldukça ilginç halı modelleri ortaya çıkarmış…


Merinos Mobilya tüm ürünlerinde bir ahenk yakalayarak dekorasyona tam uyumlu ürünler tasarlamaktadır.


Ayrıca Merinos Mobilya 2011 koleksiyonunda 2011 Merinos yemek odası takımları, 2011 Merinos yatak odası takımları, 2011 Merinos oturma grupları ve ev tekstili ürünleri deyr almaktadır.


2011 Merinos Halı Modelleri


0 Yorum : 12.9.12

Katipoğlu Halı

Katipoğlu Halı, Arçelik ve ev tekstil mağazalarının 3. kuşak temsilcisi Ahmet Katipoğlu ile Katipoğlu Çankaya merkez mağazasında görüşme fırsatımız oldu.Ahmet bey kendinizi bize biraz tanıtılmışınız?


A.K. 1989 İzmir doğumluyum. Şuanda Ege Üniversitesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim.


Markanın gelişimine nasıl katkıda bulunuyorsunuz?


A.K. 3. Kuşak olmak aslında kolay bir iş değil. Çünkü bazen sizin fikirleriniz diğer kuşaklarla çatışabiliyor. Bizim ailemizde öyle bir durum yok çünkü, herkes fikrini söyler ve projeler ona göre atılır.Herkesin istediği olur yani ondan herhangi bir problem yaşamıyoruz.Önceki nesillerin tecrübeleriyle genç kuşağın düşünceleri birleşmeli ki sağlam adımlar atılsın. Ama yeni nesiller bence çok önemli, çünkü işleriniz onlar sayesinde şekillenip gelişecek. Bu yüzden onların ihtiyaçlarını, istediklerini göz önünde tutmanız gerekiyor. Benim markamız üstündeki katkım şuan için sadece düşünsel olarak oluyor. Değişik fikirler sunuyorum oturup ailecek tartışıyoruz.Okul ve iş i birlikte yürütüyorsunuz. Zamanınızı nasıl programlıyorsunuz?


A.K. Aslında kolay bir iş değil ama işinizi seviyorsanız hiç bir şekilde kendinizi yorgun hissetmiyorsunuz. Bende işimi sevdiğimden benim için zor olmuyor. Tabiki sosyal yaşam da çok önemli. Bu sebeple sınırlarım çerçevesinde yakınlarıma da zaman ayırıyorum.


Güleryüzlü ve sevecen yapınızın işinize nasıl bir katkısı oluyor?


İşime gerçekten çok büyük katkısı oluyor. Çünkü insanlar aslında çok fazla fiyatlarla ilgilenmiyor. İnsanlar iyi servis güleryüzlü hizmet istiyorlar, bunları yaparsanız müşteri portföyünüzde genişliyor ve insanlar bir daha ki gelişlerinde sizi soruyorlar.


Güleryüz ve herkesi eşit davranma özellikler bizim işimizde çok önemli bir ayrıntı oluşturuyor…İzmir’de Katipoğlu Halı nerede görmek istersiniz?


Gelecek vaadeden şirketiniz daha ne gibi yeniliklere imzasını atacak? A.K. İzmir’de Katipoğlu Halı kalitesiyle, güler yüzüyle, çalışma politikasıyla, özellikle de kendi öz sermayesiyle yoluna devam edecektir. İlerleyen zamanlarda müşterilerimize çeşitli süprizlerimiz de olacak.

0 Yorum : 12.5.12

Deco Halı


Deco Halı 2009 yılında da evlerinizi süslemeye ve renk katmaya devam ediyor. Evinizin bir çok aksesuarını tamamlayan Deco Halı evinizin en göze batan aksesuarlarından biri olan Halı konusunda da en öncü markalardan biri olma iddaasını 2009 sezonunda da sürdürmektedir.2009 yılına Trendy serisi ile geçiş yapan Deco Halı geniş ve göz alıcı renk seçenekleri ve kendine has dokusu ile kullanıcının albenisi cezbediyor. Deco Halı Trendy serisi evinizdeeki her türlü mobilya rahatlıkla uyum sorunu yaşamadan kullanabileceğiniz tarzda üretilmekteSizin zevkinize uygun olarakta seçebileceğiniz geniş bir tasarım portföyü ve renk seçenekleride mevcut bu tasarımların evinizin şıklığını değiştirirek evinize renk katacaktır.


0 Yorum : 11.12.12

Step halı

Step halı, modelleri ve çeşitleri ile kullanıcısının bir halıda ihtiyacı olan her şeyi sunuyor. Zarif ve estetik desenleri, halılarda kullandıkları renkleri ve tasarımları ile sektördeki farklılığını göstermeyi başarmış.

Step halı yurtdışında açtığı mağzalarla Avrupa’da ürünlerini Stepevi markası altında satışını yapıyor. Koleksiyonlarında sanatı, teknolojiyi ve tasarımı bir araya getiren firma lüks halı modellerine sahip.

Stepevi

Stepevi

Step halı kullandıkları iplikleride kendi teknolojileri ile üretmeyi başarmış.

Step halı çeşitleri

Step halı koleksiyonlarında abajur, aydınlatma ürünleri, banyo halısı, yastık gibi dekoratif ürünlerede yer vermektedir. Güncel step halı fiyatları için ülke genelinde bir çok ilde bulunan satış ofisleri ile iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum : 08.13.12

Havayı Temizleyen Halılar Airmaster

Airmaster halılar ortamın havasını içine çekerek havanın temizlenmesine yardımcı olan nir sisteme sahiptir. Standart halılara göre bünyesinde 5 kat daha fazla toz ve partükülleri barındıran Airmaster halıları temizlemekte çok kolay


Bünyesinde barındırdığı ozu kesinlikle ortama tekrardan salmayan halılar elektirk süpürgeleri ile çok rahat bir temizlenme imkanına sahipler.


Airmaster halılar kaliteli görünümleri ve ekonomik fiyatları ile normal halılara göre çok daha avanajlı ve sağlıklı olmaları sebebiyle Desso patentinede sahiptirler.


Havayı Temizleyen Halılar


Airmaster Halılar


Halı Modelleri

0 Yorum : 08.12.12

Halı Modelleri

Dekorasyonun anlam ve bütünlüğünü sağlayan halılarınızın dekorasyondaki önemini vurgulamak için evdeki diğer eşyalarla ve duvarlarınızın rengiyle bir bütün oluşturan parçalara seçmenizde büyük yarar vardır.

 

 

2011 yılına ait olan bu halı modelleri evlerinize farklı bir getirerek halılar ile diğer ev aksesuarlarının dekorasytonda nasıl harmanlandığını gözler önüne serecek…

 

 

Kullanılacak kalite ve uygun renk evinize gelen misafirlerinizin dikkatini çekecektir. 2011 yılında kaliteyi ve kalitesine oranla ucuz fiyatlarıyla sizde dekorasyonunuza en uygun halı modelini bulabilirsiniz.

 

0 Yorum : 08.11.12

Duvardan Duvara Halılar

Duvardan Duvara Halılar Renk Desen Seçenekleri


Tüketici beğenisine sunulan elle seçilip ayakla kullanılan tek textil malzemesi duvardan duvara halılar ama bunda o kadar çok fazla seçenek varki bunlar her türlü bütçeye her türlü kullanım alanına uygun özelliklerde 4-5 mm kalınlıktan başlayıp 30-35 mm kalınlıklara kadar yüne düz renk desenli renk kendi içerisinde oluşturulmuş desenler yine kendi içerisinde özel tarzlar yani halınızda hayal gücünüzle bağlantılı olarak sınırsız razlar var siz nasıl bir tasarım isterseniz hepsinin şu anda ithal olarak getirilmesi yada Türkiye’de üretilmesi mümkün…


Dolayısı ile tasarladığınız düşündüğünüz halıyı bizlere ilettiğiniz zaman onu istediğiniz şekilde size istediğiniz kalite renk fiyat aralığında sunabiliyoruz.


Duvardan Duvara Halıların Temizlenmesi


Mümkün olduğu kadar Ph değeri düşük yani insan cildi ile barışık olan türde deterjanlar kullanılmasını tercih ediyoruz ki bunlar likit halı şampuanları yada bildiğimiz beyaz el sabunu tarzında temizlik malzemeleri olabilir.


Ama yapılan yanlışlardan biriside şu ki deterjanla temizlik yapıldıktan hemen sonra bir leke veya bir kirlilik oluştu biz onu hemen temizledik orda deterjan temizliği yapıldıktan hemen sonra temizlenmiş bir görüntü oluşuyor ama bir kaç saat sonra halı kuruduğunda baktığınızda bir leke kaldığı görülüyor bunun sebebi de o deterjan artığının orda kalmasından kaynaklanıyor hangi halı olursa olsun deterjanla silindikten sonra önce durulamak sonrada kurulamak gerekmektedir. Buna dikkat edersek kullanılan malzemenin ömrünü de uzatmış oluruz ve sürekli aldığımız günkü gibide kullanmış oluruz.


Temizliğiniz yaptığımız halıda birinci dikkat edilmesi gereken vakumlu olarak yapılan temizliğin haftanın belirli günlerinde periyodik olarak devam ettirmek ihtiyaç duyulduğunda da halımızın yıkanması tabi ki biliyorsunuz duvardan duvara halılar normal halılar gibi sökülüp yıkanamaz yapısı itibari ile buna uygun değildir bunun için profesyonel firmalardan yardım alınabilir yada bu evimizde kullanılan vakumlu temizlik robotları ile de bu temizlik yapılabilmektedir.


Duvardan Duvara Halıların Fiyatları


Duvar duvara halıların fiyatlarını diğer alternatif zemin malzemelere göre pahalı olduklarını söyleyemeyiz bu tamamen bütçe ile alakalı bir durum açıkçası seçiceğiniz malzemenin kalitesi ile alakalı burada fiyata etki eden bir kaç unsur var bunlardan bir tanesi halının halı kısmını oluşturan ham malzemenin meteryalinin özelliği metrekaredeki bunun gramaj ağırlığı kullanılan dokuma tekniği halının altını oluşturan ve bağlayıcı malzemeyi oluşturan kalitenin özelliği gibi unsurlar var…


Dolayısı ile burada fiyata etki eden ve diğer zemin malzemelerimizle kıyaslama yapmamıza etki eden durumlar tamamen dremaj ve ağırlık bazlı olmak üzere ama kullanılan ham malzemesiyle de ilgili Her bütçeye fuar alanında 3-5 günlük kullanılıp atılan malzemeden tutunda 30 yıl garanti verebildiğimiz kullanımlara kadar her bütçeye uygun uzun kullanım sürelerinde olan halılar satın alabilmeniz mümkün dolayısı ile pahalıdır da ucuzdur da diyemeyiz tamamen kişinin seçimine bütçesine kalmış çok ucuz bir zemin kaplaması olarak ta alınabilir ama tamamen de ortamınızı değiştiren kalite katan konforlu her şeyi farklılaştıran bir zemin kaplaması olarak ta satın alınabilir.


Duvardan Duvara Halı Resimleri

0 Yorum : 08.11.12

Tike Deri Halılar

Bursa’da halı deyince akla gelen ilk firmalardan olan Tike, yeniliklere açık misyonuyla sektörün lokomotifi olmayı sürdürüyor. Bursa’da yerel marka olmasına rağmen koleksiyonlarıyla Türkiye genelini etkileyen Tike Halı, yeni trend deri halılarıyla yine çok konuşulup tercih edilen firmaların başında geliyor.Tekne, otel, ev, ofis, kral daireleri gibi her mekan için uygunlukta deri halılar üreten Tike, aynı zamanda İngiltere ve Dubai’ye ihracat da gerçekleştiriyor. Temizlik tamirat bakımından kolay olan deri halılar, özel ölçü ve sağladığı desen çeşitliğiyle de fark yaratıyor.


Tüketiciye zedelenen parçaların değiştirilmesi konusunda ayrıcalık sağlayan Tike, el dokuma halılardaki liderliğini deri koleksiyonlarda da sürdüreceğe benziyor. 2-3 hafta içerisinde teslimatı yapılan deri halılar, Astragen, Avangarde, Toscana (Su samuru, Kanada Kurt’u, Tilki arka ayakları, Keçi derisi, Tilki kafası, Çakal derisi), Tay derisi serilerinden oluşuyor.


Deri Halı Resimleri0 Yorum : 08.9.12

Halı Modelleri

Dekorasyonun anlam ve bütünlüğünü sağlayan halılarınızın dekorasyondaki önemini vurgulamak için evdeki diğer eşyalarla ve duvarlarınızın rengiyle bir bütün oluşturan parçalara seçmenizde büyük yarar vardır.2011 yılına ait olan bu halı modelleri evlerinize farklı bir getirerek halılar ile diğer ev aksesuarlarının dekorasytonda nasıl harmanlandığını gözler önüne serecek…Kullanılacak kalite ve uygun renk evinize gelen misafirlerinizin dikkatini çekecektir. 2011 yılında kaliteyi ve kalitesine oranla ucuz fiyatlarıyla sizde dekorasyonunuza en uygun halı modelini bulabilirsiniz.


0 Yorum : 08.8.12

Sonraki sayfa »