Bellona Mobilya, Beyaz Eşya Modelleri, Beyaz Eşya Fiyatları, mobilya modelleri, mutfa mobilya modelleri

Brillant Perde Modası

2011 Brillant Perde Modelleri


Evin en değerli eşyalarından ve ev dekorasyonunu tamamlayan yapı taşlarından birisi olan perdeler bu yıl Brillant ile sizlerle buluşuyor..2011 Brillant Perde Resimleri


Bu yıl perde tasarımlarına oldukça önem vermeyi planlayan Brillant ın yeni sezon perdeleri kesinlikle görülmeye değer..2011 Brillant Perde Fiyatları


Sizde evlerinizde kaliteli bir perde grubuna ihtiyacınız varsa Brillant 2011 Katoloğunu inceleyebilirsiniz..0 Yorum : 12.15.12

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları sizin ve eşiniz en özel dakikaların yaşandığı en özel mekanınız.. Yatak odaları romantik anların paylaşıldığı bir mekan anlamı taşıdığından bu mekanın dekorasyon dizaynına da ayrı bir önem vermek gerekir. Sizin yaşamıoş olduğunuz dakikalara eşlik edecek ve romantizmi doruklara taşıyacak olan yatak odası dizaynı aynı zamanda ferahlatıcı ve sakinleştirici bir özelliğe de sahip olmalıdır.
2011 yılı yatak odası dekorasyonlarında tasarımcılar modernliğe ve modern çağın gereksinimlerine oldukça önem veriyor. 2011 yılında Estetiğin ve zerafetin buluştuğu yatak odası dekorasyonlarında tam anlamıyla bir ahenk kurularak odadaki tüm eşyaların, duvar renklerinin, mobilyaların birbirleriyle olan uyumu dikkate alınmış..
Yatak odası dekorasyonlarında firmalar odanıza en uygun tasarımı yaparak sizin istediğiniz standartlara uygun olarak yatak odalarını dizayn ediyorlar.


Özellikle rahatlığa ve konfora çok önem veren firmaların kişilerin yatak odalarında mutlu ve rahat zaman geçirebilmesini hedefliyorlar.
2011 yatak odası


2011 yılına özel olarak tasarlanmış oldan yatak odası mobilyaları, yatak odası duvar renkleri, ev tekstili, yatak odası halıları ve yatak odası perdeleri ile bir bütün oluşturularak modern ve muhteşem görüntüde yatak odası modelleri oluşturulmuş..
2011 yatak odası takımı0 Yorum : 12.14.12

Rustik Perdeler


Rustik perdeler halkalı ve bir boru üzerine ahşap veya pirinç bir uygulamadır.Rustik perdeler dediğimiz gibi ahşap veya prinç rustikler olmak üzere ikiye ayrılırlar. Ahşap rustikler evin mobilyalarına göre mobilyalar ahşap ağırlıklı ise yerlerde de eğer parke uygulaması varsa ahşap tonları tercih edilir.


Mobilyalar eğer spor bir mobilya ise yada çok klasik pirinç aksesuarlar kullanılan bir mobilya ise onlarda sarı prinç ve krom pirinç olarak prinç rustik uygulaması gerekir.


Rustik perdeye özel bir kumaş yoktur her tür kumaşta uygulanabilirler fakat seçilen rustiğe göre ahşaplarda biraz daha keten ve natural perdeler tercih edilmekte


Pirinç rustiklerde ide biraz daha aviye daha daha klasik ahşaba göre daha ağır ürünler kullanılmaktadır.


Rustik Perde Resimleri0 Yorum : 11.23.12

Kapı Perde Modelleri

Perde firmalarının evleriniz için ürettiği bir başka model olan iç dekorasyon kapı perdeleri evlerinizin daha ferah ve daha şık bir yapıya sahip olmalarını sağlayacaktır..


İşte farklı modellerden oluşan ve farklı tarzlara sahip olan kapı perde modelleri..


2011 2012 Kapı Perde Modası Resimleri
0 Yorum : 11.18.12

Perde Modası Modelleri

Her yıl farklı tarzlara ve farkl modellere imzasını atarak evlerde değişik dekorasyon tarzları oluşturan perde firmaları yeni sezonada bomba gibi hazırlanıyor..


Piyasaya sürdükleri bu perde modelleri ise evlerinizde mükemmel görüntüleri getirecek..


2011 2012 Perde Modelleri Resimleri
0 Yorum : 11.16.12

Stor Perde Modelleri

Son yılların en çok kullanılan perde modellerinden stor perdeler dekorasyon firmalarınında tasarımları arasında yer alan en nadide dekotarif perde uygulamalarından birisi olarak gözümüze çarpıyor..


Bulunduğu ortamları oldukça estetik bir yapıya sokan stor perdelerden bir kaç görüntü sizlerle beraber..


2011 2012 Stor Perde Modası Resimleri
0 Yorum : 11.1.12

Plisse perde modelleri kullanım alanları

Tek kat perdeden oluşan Plisse perdeler özellikle yat ve gemi perdelerinde tercih edildiği gibi kış bahçesi, otobüs perdesi gibi uygulama alanız zor alanlarda tercih edilirler.

Genel olarak 5 metrekareye kadar kullanımı tercih edilir..Plise perdeler tavan camları , açılı, dairesel, üçgen alanlar için çözüm perdesidir.

Plisse perde modellerinden bir kaçını sizlerle paylaşıyorum.
0 Yorum : 10.27.12

Perde Çeşitleri ve Perde Seçimi

Tül seçerken nelere dikkat etmek gerekir?


Tül seçerken öncelikle karışmamasına dikkat etmeliyiz. Fakat seçilen modellere göre organze tül kullanmak gerekir, Organizelerde şifon iplikle dokunduğu için ütü problemi olmaktadır. Fakat her yıkamadan sonra 30 derecede ılık bir ütü ile hafif bir buhar göstererek ütü yapıla bilir. Tülün deforme olmasına olanak sağlamaz. organze tüller ütü istediği için katlamalı perdelerde ütü yapılmasa da olabilir,fakat bu tüllerde çok fazla metrajlı ürün kullanıldığı için ve her yıkamadan sonra ütü gerektirdiği için ev hanımlarını biraz zorlamaktadır. Keten tüllerde vuğal tüllerde ütü problemi olmadığından dolayı yıkama sorunu yoktur. bizim tavsiyemiz ve önerimiz keten ve vuğal tüllerdir.


Katlamalı perde nedir?


Katlamalı perdeler mekanizmalı perde sistemidir. Katlamalı perdelerde iki adet perde çeşidi bulunmaktadır,bunlardan birincisi aralarında çubuk konuşarak yapılan kademeli katlamalı sistemdir. ikincisi ise aralarında çubuk olmayan ve üst üstte yığılan plase ve doğal olarak adlandırdığımız katlamalı sitemli perdeler dir.Katlamalı perdeler mekanizmalı perdeler olduğu gibi aynı zamanda çok kullanışlı yukarı aşağıya hareket eden bir mekanizmalı perde çeşididir.


Evinizin mobilyalarına uygun olarak klasik domi klasik ve spor mobilyalara göre çizgili katlamalı perdeler desenli katlamalı perdeler ve desenli artı çizgili olarak katlamalı perdeler mevcuttur. Karlamalı perdeleri her odada kullanıla bilir fakat çamın zemine kadar olmaması şartıyla çamlar kısa ve yarım olduğu taktirde her odada ve her mekanda kullanıla bilir.Briz perde nedir?


Briz perde çerçeve özerinden uygulama yapılan perde çeşididir. Bunları genellikle mutfaklarda ve yazlıklarda tercih ediyoruz. Briz perdeler ahşap çubuk üzerine ve ya metal çubuk üzerine uygulanır. Yalnız tavandan monte edilemeyen pencerelerde en son çare olarak briz perde uygulanır. Briz perdelerde çoğunlukla düz ve çizgili ürünler kullanılmaktadır. organizelerden çok briz perdeler tercih edilmemektedir yanlı keten ve vual perdelerden çok sık kullanılmaktadır.Balon perde nedir?


Balon perde tülün arkadan halkalı ve ekstraforlu dikilmiş halidir. Ekstrorlar dikildikten sonra tüle alttan balon olarak tabir ettiğimiz bir şekil verilir. Bu balon perdede yalnız evin önü acık olan pençelerde örneğin yakınında bir bina ve ya apartman olmayan yerlerde deniz manzaraları veya doğa manzaralı yerlerde pencerelerde yarım süs olarak uygulanan bir perde çeşididir. Balon perdelerde çoğunlukla organize kumaşlar kullanılır, organize kumaşlar daha hafif ve uçucu kumaşlar olduğu için balon perdede daha kabarık ve şık durur.
Perde ölçüsü alırken nelere dikkat etmeliyiz?


Sağ ve sol duvar boşluklarını ve pencere kasa ölçülerini cam ve tavan arasındaki kirş mesafesini varsa kalorifere kadar olan kasa boy ölçülerini ve yukardan aşağıya uzun boy ölçülerini bilmek gerekmektedir. Bu yapılacak perde modeline karar vermemişsek seçilecek modele göre daha sonra ayrıntılı model olarak karşımıza çıkacaktır. Camın ölçüleri alındığı taktirde verilen her türlü ölçüde kumaş ve ya tül seçile bilir. Yanlış ölçüler alınırsa kısa ölçülerde problem oluşturur yalnız uzun ölçülerde kısaltma ve daralma imkanları mevcuttur.


Tül perdelerde ne tür kumaş seçenekleri var?


Tül perdelerde organize, keten, vual ve yeni üretime başlanmış olan sable tüller mevcuttur.
Organize tüller şifon ipliklerle dokunulmuştur, keten tüller ise keten ve polyester iplik karışı iplikler kullanılmıştır. Bunların yanı sıra klasik olan nakışlı tüller mevcuttur. keten ve klasik nakışlı tüllerde ütü problemi yoktur ve yıkama acısından tüketiciye kolaylık sağlamaktadır.Perde montajı yaparken nelere dikkat etmeliyiz?


perde montajı yapılırken ilk önce perdenin montajını yapı çak uzmanın yerinde bir keşif yapması gerekmektedir. Kesifin amacı perdenin takılacağı yerde camın açılacağı yerde mesafe ayarlanır. Katlamalı perde ve ya rustik tarzı mekanizmalı perdeler kullanılıyorsa pencere açılması gibi problem çıkabilir. Buda daha sonra tüketicinin kullanılmama problemi yaratı çaktır. Perde montajı sırasında kartonpiyer mesafesi karton piyer yüksekliği çok önemli bir konur karton piyer mesafesine karton piyer arasındaki ölçünün perdenin montaj alanına yakın olması gerekmektedir.Kumaş perde seçerken nelere dikkat etmek gerekir?


Kumaş perdeler seçerken öncellikle yıkanabilir olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Seçilen tüllere göre kumaşların kombinler vardır örnek; bir organize tülle beraber kabto kumaş tavsiye edilir onun dışında keten ve valf tüllerde ise yıkana bilir ve sönük kumaşlar terci edile bilir. sünük kumalar keten kumaşlara oranla hem temizlik acısından hem de yıkana bilme özelliği taşıdığından terci ediyoruz.

Kumaş perdelerde ne tür kumaş seçenekleri var?


Ağırlıklı olarak tafto kumaşlar kullanılmaktadır. Tafto kumaşları isteklere göre astar kullanıla bilir. Sönük kumaşlar tercih edilebilir sönük kumaşların hen büyük özelliği yıkanıldıktan sonra ütü istememesidir.0 Yorum : 10.26.12

Dekoratif Asma Perdeler

 

Dekoratif perde çeşitleri salon ve oturma odalarını değişik bir atmosfer katmak isteyenler için yeni bir arternatif olmuştur. Yıkama ve toz tutma gibi özelli bulunmayan perdeler bir çok kesim için altenatif olan perdeleri yapı marketlerinden tamin ede bilirsiniz. Bir çok renk ve model seçenekleri bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

0 Yorum : 10.25.12

Perde Modelleri Salonları

Yeni sezonda salondaki perde modellerinden memnun olmayan ve perdelerinde değişiklik yapmak isteyenler için tasarlanmış bu perde modelleri bir çok perde markasının ve ev tekstil markasınında koleksiyonlarını süslüyorlar..


Dekorasyonlarınızla birebir uyum sağlayacak olan bu salon perdeleri evinize gelen misafilerinizide kendisine hayran bırakacak..


2011 2012 Perde Modası Resimleri Modelleri0 Yorum : 10.23.12

Sonraki sayfa »