Bellona Mobilya, Beyaz Eşya Modelleri, Beyaz Eşya Fiyatları, mobilya modelleri, mutfa mobilya modelleri

Dekoratif Armatür sistemleri

Zumtobel, yepyeni dekoratif armatür SCONFINE ile sarkıt ürünler portföyünü modern ve güncel tutmaya devam ediyor. Ünlü tasarımcı Matteo Thun tarafından farklı versiyonlar ile dizayn edilen SCONFINE, mekânsal limitleri genişleten, derinliğin etkisi düşünülerek tasarlanmış bir konsept.


SCONFINE, sağladığı ışık etkisi ile mekanın boyutlarını genişletiyor, kullanıcıya mekânı tamamen değişik bir geometri ile sunuyor. Işığın etkileşimi ile oluşan bu görsel derinlik, odanın kendi metrik boyutlarından sıyrılıp özgürleşmesine olanak sağlıyor. Böylece ışık, mekânın sınırlarını eriterek tamamen yeni görsel efektlerle ortamı aydınlatıyor.


Matteo Thun, tasarım süreciyle ilgili düşüncelerini şu cümlelerle paylaşıyor; “Işık hatları, ışık küreleri, ışık küpleri gibi geometrik olarak ifade edilen konular, modülerlik prensibini anlatmak için kullanılabilir. Bu esneklik, her zaman yeni aydınlatma birimlerini ve uygulamalarını mekân ile eşleştirerek uyumu garanti ediyor. Özenle oluşturulmuş ve doğru çözülmüş tüm detaylar, mekânda dinamiklik olgusu veren ışık, renk ve gölge oyunu oluşturur ve aslında hepimiz bu oyundan duygusal olarak etkileniriz.”


SCONFINE, montaj tipi açısından da tavan, aplik ve sarkıt olarak kullanılabilen modelleriyle kullanıcılara esneklik sağlıyor, yeni tarzların yaratılmasında tasarımcılara destek oluyor. Farklı formlarda kullanılan “krom”, armatür tasarımının bir parçası olmasının yanı sıra, modeller arasında da “ortak bir dil” oluşturuyor.


SCONFINE Linea, sarkıt armatür şık dizaynı ile armatür gövdesini adeta gizleyen ve aydınlatmanın baskınlığını yumuşatan dekoratif bir etki bırakıyor. Armatür gövdesinin bitiş bölümleri kromdan oluşuyor. Tasarımsal yönünün zenginliğinin bir sonucu olan 3 farklı boy seçeneği ile tavanı 4 metreyi aşan ve dekoratif aydınlatmanın elde edilmek istendiği binaların merdiven bölümlerinde, fuayeler ve holler gibi yüksek tavanlı alanlar için, isteğe göre hem düşey hem de yatay olarak monte edilebilen çok özel bir armatür. Linea’nın özel bileşenleri sayesinde, uçarcasına görüntüye izin veren armatür yerleşimleri ile sınırlarını aşan mekânlar oluşturulabiliyor.


Işığın ve rengin dinamik kombinasyonunu oluşturan, tercihe göre duvara ve tavana monte edilebilen, LED teknolojisiyle geliştirilmiş SCONFINE Cubo, hem bireysel hem de takım oyuncusu olarak rolünü başarıyla üstlenen SCONFINE ailesinin diğer üyesi. Tekli versiyonunda, içinde bulunan 1W LED, krom kaplama gövdesindeki aydınlatma güç ünitesi ile birlikte ince detaylarla gizlenmiş. Polikarbonat reflektörden yapılmış küp formundaki yarı transparan inci difüzör optik, armatürden beklenen homojen ışığı en iyi şekilde sunuyor.


Dokuzlu ışık kübü içeren SCONFINE Cubo beyaz, amber, kırmızı, mavi ve yeşil renkleri ile ortama sıcaklık ve hareket kazandırıyor. Sürekli renk değişimleri ile yepyeni ara renklere ulaşılıyor. Rastgele olarak bağımsız modullerinin %5 – %100 oranında dim edilerek sağlanan dinamik; kreşendo ve kısılma etkili görünümler elde edilebiliyor. Bu ise mekân derinliğinin etkisini oluşturuyor. Armatürlerin geometrisini özgürleşmek adına tekli ışık küplerinin yüksekliği; 70 mm, 100 mm, 130 mm olmak üzere 3 farklı boyda tasarlanmış. Her biri ayrı aydınlatma modülü içeren farklı şekillerde kümelenmiş SCONFINE Cubo serisi optimum efekti kendine has yaratıcılığı ile yakalıyor. Sunduğu muhteşem renk değişimi ile iç mekânlarda eşsiz bir değişim yaratıyor. Özellikle barlar, restaurantlar, lobiler ve fuaye alanları gibi dinamizmin etkin olduğu alanlarda tercih ediliyor.


Adını da şeklinden alan sferikal (küre biçiminde) sarkıt SCONFINE Sfera, krom kaplı transparan görünümü ile etkileyici bir aydınlatma efekti sunuyor. Direkt olarak yayılan ışığın yanı sıra, armatürün içinden yansıyan ışık insanlara adeta armatür havada süzülüyormuş hissi veriyor. Dışı krom küreden oluşan ve iç bölümü dışarıdan bakıldığında içindeki ampulü / LED modülü gösterir şekilde dizayn edilen Sfera’nın diğer versiyonunda da armatürün içinde opal bir ışık küresi bulunuyor. Etkin bir şekilde kamaşma kontrolu sağlayan bu opal küre ve krom kaplı dış gövdesi ile SCONFINE Sfera, mekânın derinliğini ve plastisitenin etkisini güçlendiriyor.


SCONFINE Sfera, enerji-tasarruflu ampullerden, gelişmiş LED teknolojisine kadar farklı ışık kaynakları ile kullanılabiliyor. Böylece, birbirinden farklı birçok uygulama için ideal bir çözüm olup, en uygun kullanım tipine göre seçilebiliyor. Yüksek performanslı LEXEL LED modülü ile kombine edilmiş SCONFINE Sfera LED modeli, üstün – Zumtobel’in TEMPURA LED spot ve downlight armatürlerindeki benzer tüm avantajlarını etkileyici bir tasarım dahilinde sağlıyor. LED teknolojisinin avantajları arasında bulunan uzun servis ömrü, kızıl ve mor ötesi ışınımlardan arındırılmış, üzerindeki kullanımı kolay anahtarları ile 2500K ve 6500K arası renk sıcaklığı değiştirilebilen beyaz ışık kullanımı ve %10 ile %100 dim edilebilme özellikleri aynı zamanda SCONFINE Sfera LED’in ayrıcalıklarını oluşturan nedenler arasında yer alıyor.


Mekanda son derece önemli olan ışığın dim ve renk etkisi ile ambiyans doğrudan değiştirilebiliyor. Bu özellik kasa ya da teşhir alanları gibi mağaza uygulamalarında, ılık ışık rengi ile gün batımının simule edilebildiği ya da sıcak yaz günlerinde serin beyaz ışığın tercih edilebileceği bar ve restoran çözümlerinde kullanılabiliyor.

0 Yorum : 12.26.12

Dekoratif Sergisi


Ankara’nın en eski dekoratif boyama atölyelerinden Tice Art ‘ın kurucusu Hatice Okan ile öğrencileri Ayşe önder Velİdedeoğlu ve Güniz Sızmaz’ın yakaladığı teknik ve ruh birlikteliği HAG 2008 imzası ile perçinlendi. Dekoratif boyama sanalını dünya Ölçeğinde ele alan sanatçılar, değişik boyama tekniklerini hayatımızda yer bulan güzel şeyler aktardılar. Ve ‘Güzel Şeyler’ sergisini hazırladılar. Sanatçılar, sanat ve zanaatın birbirini tamamladığı eserleri ile önce kendi hayatlarını güzelleşirdiler. Bu İlk ortak sergilerinin, izleyenlerin de hayatlarına güzel şeyler katmasını istiyorlar. Çalışmalan 17-22 Kasım tarihleri arasında, Ankara Üniversitesi Sanatevi ANKÜSEV’de sanat severlerle buluştu.


RAY BLUE’DAN CAZ ZİYAFETİ


Ünlü caz sanatçısı ve Saksafon ustası Ray Blue, Ankara’da dinleyicilere müzik ziyafeti sundu. 27 Kasım’da Fİge Restaurant & iazz House’da sahne alan Ray Blue, dinleyicilerden tam nol aldı. Siyahi bir Amerikalı olan Ray Blue, 8 yaşında Ray Began’dan aldığı klarnet derslerine 14 yaşında tenor saksafon ve bas klarneti ekledi. Müzik okulunda Miles Oavis’den öğrenim görme şansına erişen Blue, dünyanın en saygın festivallerinde sahne aldı. Afro-Amerİkan kültüründe kendine has stilini dünya ile paylaşan Ray Blue. halen dünyanın birçok üniversitesi, koleji ve müzik topluluğunda. Öğretmenlik ve danışmanlık yapıyor.Türkiye’nin İlk Özel LÖSEV-Lösemili Çocuklar Ana ve İlköğretim Okulu Açıldı


Türkiye’nin ilk ve tek özel LÖSEV-Lösemili Çocuklar Ana ve Iköğretim okulumuz kendi müstakil binasında hizmete giriyor. Koskocaman, yemyeşil bir bahçede trafikten uzak kuş seslerinin içinde, tertemiz sınıfları, steril tuvaletleri ve hijyenik kantininde gönüllerince eğitim alabilecekler.


Öğretmenlerin özenle seçildiği, zorlayıcı olmayan, teşvik edici ve katılımcı eğitimlerin yanı sıra, eğlenceli ve hayata bağlayan etkinliklerin yer aldığı LÖSEV Ana ve İlköğretim Okuluna devam eden lösemili ve kanserli çocuklarımıza;


1. Ayda 20 YTL eğitim bursu verilecek,
2. Tüm kitap ve kırtasiye ihtiyaçları tarafımızdan karşılanacaktır,
3. Tüm okul kıyafetler, spor giysileri ve ayakkabıları tarafımızdan karşılanacaktır,
4. Sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri ve ara öğün ihtiyaçlan tarafımızdan karşılanacaktır,
5. Okula gidiş-gelişleri karşılanacak, servis ücretleri vakfımız tarafından karşılanacaktır.


BU ÜLKEDE GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR


Bu kadar çok ve inanılmaz eğitim hizmetlerini lösemili çocuklarımıza sunan LÖSEV ülkemizde “güzel şeylere” imza atmaktadır.


Adres: Anaora Evleri Saz Yolu Caddesi No: 11 Bevsukent ANKARA


0 Yorum : 12.26.12

Dekoratif Tablolar

2011 Duvar Tabloları


Ev dekorasyonunda en önemli aksesuarlardan birisi olan duvar tabloları 2011 yılında modern tarzlarıyla oldukça şık bir görüntüye kavuşturuluyor..2011 Duvar Panoları


Birbirinden güzel bu dekoratif tablo modelleri dekorasyonunuza farklı bir atmosfer katıyor..2011 Duvar Resimleri


Bu tabloları ister yatak odanızda isterseniz oturma odanızda isterseniz de antrenizde kullanabilirsiniz..0 Yorum : 12.24.12

Dekoratif Dekorasyonlar

Güller, rüzgarlı tepeler, at üstünde gezintiler ve orman evine doğru yürüyüşler… İngiliz tarzı romantizm, aristokrat ve muzip tavrıyla her zaman popular oldu. Çiçek ve ekose desenli kumaşları, porselenleri ve ferforje mobilyaları ile Britanya’nın ilham veren fikirlerini, en pratik kombinlerle ilham vermesi açısından sizlerle paylaşıyoruz.


0 Yorum : 12.11.12

Dream Home Eski Dekor ve Dekoratif Mobilyalar

Dream Home gelişen ev aksesuarlarıyla eski görünüm veren ve yeni proje çeşitleriyle dikkatleri özerine cekiyor. Aldığınız ürünleri 90 güne kardar depolarında ücretsiz olarak lojistik hizmeti verimektedirler.


İstanbul, Ankara ve İzmire kendi komyon ve komyenetleriyle ücretsiz olarak evlere teslim etmektedirler. Yerinde montaj hizmetiyle ve yerinde ölçüye göre yerleşim ve bunların en önemlisi esnek olarak ödeme planı aile bütcesine ve oluşan global krize karşı verilmiş bir karardır. Satış sonrası hizmet kuşulu ve online katolaglardan ürün siparişide verilmekdedir.


0 Yorum : 11.30.12

Dekoratif Dolap Mobilyaları

Bilirsiniz ki yatak odaları aynı zamanda bir ailenin giysi ambarlığını yapmaktadır. Yatak odaları mahrem yerler olduğu için herkes rahatlıkla girip çıkamayacakları için bir ürün veya parça saklamak için muazzam yerlerdir. Bu resimlerde görüldüğü gibi bir dolap herkesin düşlediği bir mobilyadır. Rahatlıkla giysilerinizi, Mücevheratınızı, kravatlarınızı ve hatta ayakkabılarınızı saklamak için yeteri kadar geniş hacmi ve saklama üniteleri mevcuttur. ve dış görünümü dekoratif deri, krom metal ve meşe ile süslenmiştir. Böylece dış görünüm olarak dolabın gövdesi daha dolgun ve göze hitap eden bir dekorasyonla süslenmiştir. Bu ürünü rahatlıkla Türkiye’de dekoratif ve mobilya mağazalarında bula bilirsiniz.

0 Yorum : 11.26.12

Dekoratif Duvar Saatleri

Dekorasyonunuzun ve evinizin vaz geçilmez aksesuarlarından biridir duvar saatleri… Hem işlevselliği hemde dekorasyona katmış oldukları farklılıkla her evde bulunması gereken sayılır başlıca eşyalardan biridir.


Duvar saatlerinizinde dekorasyonunuza uygun olarak dekore edilerek duvarlarınızı süslemesi ortama daha farklı bir atmosfer katabilir. Kişisel olarak tasarlanarak sunumu yapılmış olan bu saatleri sizde tasarlayabilir, kendi saatinizi kendiniz yapabilir yada dekorasyonunuza en uygun olanı eviniz için satın alabilirsiniz.


Dekoratif Duvar Saati Resimleri

0 Yorum : 11.18.12

Bebek Odalarına Dekoratif Öneriler

2011 2012 Bebek Odası Resimleri Modelleri

0 Yorum : 11.16.12

Sade ve Dekoratif Ev Dekorasyonu Örnekleri


Çoğu zaman evimizin yeni bir şekil almasını isteriz. Ama ne tarzda ve ne konsepte olacağına tam karar veremeyiz, bunun için bu konumuzu sizleri için açtık, açık konu olarak değerlendirdiğimiz konumuzda dekoratif ürünler, aksesuarlar, mobilyalar ve oturma odalarından, duvar boyalarına kadar birçok fikir edine bileceğiniz resimler.


0 Yorum : 11.16.12

Dekoratif Banyo Muslukları

Banyo Musluk Modelleri


Banyo aksesuarları denilince ilk akla gelen banyo armatürleri olmaktadır. Banyolar için önem arz eden musluklar bir çok firma tarafından çeşitli model ve ebatlar üretilmektedirler. Evlerinizde gerek banyolarınızda gerek wclerde gereksede banyolarınızda kullanabileceğiniz bu bataryalar Kullanılan mekanda anlamlı ve kullanışlı bir etki yaratacaktır.


Sizlere farklı banyo musluk modellerini sunmak istiyoruz. Beğendiğiniz bir modeli seçerek banyo musluğunu belirleyebilir yenisiyle değiştirerek banyonuza ayrı bir şıklık katabilirsiniz…


Banyo Musluk Modelleri


Dekoratif Banyo Muslukları

0 Yorum : 11.9.12

Sonraki sayfa »